Митрополит Гавриил Ловчански: Руската църква винаги е принадлежала на Русия, строена е като посолска

Всеки храм трябва да бъде отворен, коментира митрополит Григорий Врачански

03.10.2023 • 14:35 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Продължава заседанието на Светия Синод на Българската православна църква. Очаква се официална позиция за казуса с Руската църква в София. Според ловчанския митрополит Гавриил храмът винаги е бил руски, други духовници настояват той незабавно да бъде отворен.

"Това е църква, която е строена като посолска от Русия, и след това историята е известна. Но в край сметка, тя никога не е принадлежала на друг, освен на Русия на и на Руското посолство", заяви митрополит Гавриил Ловчански.

"Всеки храм трябва да бъде отворен. В този храм знаем и свети Серафим, който е много почитан светия, и всекидневно множество народ прибягваше до него, да изпроси неговата помощ, неговата подкрепа и закрила", каза митрополит Григорий Врачански.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички