Директорът на Многопрофилната болница за активно лечение "Христо Ботев" във Враца д-р Кети Ценова подаде оставка след масовото напускане на медици в Детското отделение на лечебното заведение.
В ефира на Bulgaria ON AIR тя заяви, че от общо седем лекари шестима вече са с предизвестия заради натрупани проблеми.
"Директно пред мен е поставен въпросът за заплащане само от един лекар. Другите казват, че са намерили работа на друго място. Един лекар на половинка длъжност е поискал от мен 4500 лв., няма никаква възможност болницата да осигури такива заплати", съобщи тя.
От 15 август до 30 август Детското отделение ще бъде затворено, стана ясно от думите ѝ. "Задължение на РЗИ е да реорганизира. Пристигне ли при нас дете - ще бъде обслужено", каза д-р Ценова.
Одобрявате ли отнемането на автомобилите на хванатите пияни и дрогирани шофьори?
Снимка: Официален сайт на МБАЛ "Христо Ботев"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
Неспазване на предимство прати един в болница
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Криптовалутите разделят мъжете и жените, левите и десните – но защо?
Управляващите искат проверка на разходите за пенсии и социални плащания
Тръмп обяви война на зелената енергия, но тя вече не зависи от политиката и субсидиите
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"