Прокуратурата в Смолян образува досъдебно производство заради екокатастрофата в река Девинска.
В петък стана ясно, че след авария в бутилираща компания са изпуснати битово-фекални води в реката. Това е причинило масово измиране на балканска пъстърва.
В позиция до медиите от "Девин" ЕАД заявиха, че аварията е отстранена и ще поемат разходите по зарибяването на реката, което ще започне след няколко дни.
В социалните мрежи се появиха призиви за бойкот на продуктите на компанията.
Прокуратурата в Смолян разследва случая, а инспекцията по околна среда и водите извършва проверки на водата в реката. За замърсяване, законът предвижда лишаване от свобода от една до пет години и глоба от 5 до 30 хил. лв.
Снимка: БГНЕС, архив
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"
Инфлацията погубва романтиката: Поколението Z пести от срещи и връзки
Треската за имоти в Дубай се охлажда, но продавачите не свалят цените
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново