И утре ще се чувстваме като в пещ, градусите ще скочат до 39

Оранжев код е обявен за няколко града

13.07.2023 • 18:21 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

В цели 16 области днес температурите надхвърлиха 40 градуса. Днес беше и най-горещият ден от началото на лятото. 

Утре градусите ще се запазят опасно високи. Оранжев код е обявен в Бургаска област, а жълт код във Варненска и Добричка. Оранжев код ще бъде в сила за следните градове - Бургас, Хасково, Стара Загора, Пловдив, Пазарджик, Благоевград. Температурите ще достигат 39 градуса. 

Лекари отново припомнят и предупреждават - деца, възрастни хора и такива с хронични заболявания да не излизат в най-горещите часове. В горещите дни трябва да пием повече вода.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички