Протест пред сградата на президентството заради "острия" език на президента срещу коалицията ПП-ДБ при връчването на втория мандат.
Демонстрацията е под мотото "България е парламентарна република и пълноправен член на ЕС и НАТО". Хората, които присъстват, развяват българските и европейските флагове.
Припомняме ви, че държавният глава си позволи да каже, че вторият мандат не трябва да бъде реализиран - нещо, което взриви обществото.
Недоволството е категорично, че Румен Радев не защитава българските интереси, а че защитава руските.
"Посланието, което искаме да отправим, е че искаме да останем в Европа - там, където ни е мястото. Връчването на мандата беше много лоша пиеса в комунистически стил. Това е пряка намеса на президента в политическата борба", сподели протестиращ.
"Аз съм го избрала и искам да му кажа, че е време да си ходи", коментира друга протестираща.
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Криптовалутите разделят мъжете и жените, левите и десните – но защо?
Управляващите искат проверка на разходите за пенсии и социални плащания
Тръмп обяви война на зелената енергия, но тя вече не зависи от политиката и субсидиите
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години