На 7 март пускат движението в тунела за "Люлин"

Ремонтирани са трамвайният релсов път, пътните платна, осветлението и видеонаблюдението

02.03.2023 • 14:05 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Движението през тунела в район "Люлин" ще бъде пуснато изцяло на 7 март.. Това каза пред журналисти кметът на София Йорданка Фандъкова, която провери ремонта. 

То ще се извършва и в двете посоки в тунела както за автомобили, така и за трамваи, уточни тя. Ремонтирани са трамвайният релсов път, пътните платна, осветлението, както и видеонаблюдението.

"Тунелът беше в изключително лошо състояние, имаше опасност от падане на мазилка и лампи", коментира Фандъкова и допълни, че той не е бил ремонтиран, откакто е построен, пише БТА.

Кметът припомни, че рехабилитацията е започнала през края на юни 2022 г. 

 


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички