Холивудската звезда Джон Малкович пристигна в София. Актьорът, който познаваме също като продуцент и режисьор, ще гостува три поредни вечери на сцената на Народния театър "Иван Вазов" с постановката "В самотата на памуковите полета" – на 16, 17 и 18 февруари.
Малкович пристигна на "Летище София" днес около обед с полет от Атина. Появата му на борда е предизвикала еуфория сред пътниците в самолета, които са го посрещнали с аплодисменти, разказват очевидци.
На VIP терминала на "Летище София" Малкович, във видимо добро настроение и облечен добре за зимните температури в столицата, бе посрещнат от екипа на Народния театър, по чиято покана е гостуването му. Утре Малкович ще се срещне с журналисти в Народния театър, а после започват репетициите на сцената.
Билетите за театралното събитие на сезона бяха пуснати в продажба на 25 януари и свършиха за часове. Цените – от 50 до 400 лева, предизвикаха разнопосочни реакции и куп шеги в социалните мрежи, но това изобщо не попречи на огромния интерес към постановката – от публиката и медиите. Представленията ще бъдат на английски език, а български субтитри ще се излъчват на специални монитори.
"Много исках да се върна в София", каза в интервю световноизвестният актьор, който преди шест години снима филма Bullethead в "Ню Бояна", заедно с Антонио Бандерас, пише "Труд".
"Бях отседнал в хотела, който е точно до Народния театър. Тогава не успях да го посетя, защото бях с доста тежък работен график. Работил съм в няколко театъра, създадени от същите архитекти. Но много ми хареса София и много исках да се върна", добави Малкович.
Снимка: БГНЕС
Специализирана акция в Бобов дол доведе до изземането на осем кг марихуана
Защо Швеция предлага безплатен престой в тиха горска хижа?
Гуцанов: Социалните разходи и придобивки за хората се запазват
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Почистването на орбитални отломки може да се превърне в печеливш бизнес
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Откриха 8 кг марихуана при спецоперация в Бобов дол
Коледната трапеза ни струва два пъти по-скъпо от миналата година
Пускат с вертолет провизии за екипажа на блокирания танкер край Ахтопол
SENSHI 29: Зрелищни нокаути, драматични обрати и силни български победи във Варна
Тийнейджърка скочи от блок в Пловдив
Естония гради отбранителна индустрия по собствени правила
Американският пратеник Кийт Келог: Мирното споразумение за Украйна е много близо
Китайската централна банка увеличава златните си резерви за 13-и пореден месец
ИПИ: Рязкото повишение на дълга е гаранция за вдигане на данъците