"Заплатите в Столичния градски транспорт ще бъдат увеличени два пъти. Увеличението ще струва на общинския бюджет около 32 млн. лв." Това стана ясно след среща на представители на синдикатите с кмета на София Йорданка Фандъкова.
Още по темата
"Разбира се, че хората искат и заслужават повече и ние ще продължаваме да работим за тях, надяваме се с новите национален и общински бюджет да договорим и по-голямо увеличение", коментира председателят на транспортните синдикати Екатерина Йорданова
По-рано служители на градския транспорт излязоха на протест пред общината. Основното им искане бе повишаване на заплатите, както и подобряване на условията на труд.
Тагове:
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Треската за имоти в Дубай се охлажда, но продавачите не свалят цените
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират