"Заплатите в Столичния градски транспорт ще бъдат увеличени два пъти. Увеличението ще струва на общинския бюджет около 32 млн. лв." Това стана ясно след среща на представители на синдикатите с кмета на София Йорданка Фандъкова.
Още по темата
"Разбира се, че хората искат и заслужават повече и ние ще продължаваме да работим за тях, надяваме се с новите национален и общински бюджет да договорим и по-голямо увеличение", коментира председателят на транспортните синдикати Екатерина Йорданова
По-рано служители на градския транспорт излязоха на протест пред общината. Основното им искане бе повишаване на заплатите, както и подобряване на условията на труд.
Тагове:
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
Един варненски район остава без вода днес
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
Температурни рекорди в Европа бяха подобрени и горещата вълна се движи на изток
Акция на седмицата: "Българска фондова борса" АД (БФБ)
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
С рекорден дефицит доверието в бюджетния разум се връща трудно