Магистрала "Хемус" се очаква да бъде завършена през 2027 година, а участъкът до Велико Търново - 2025 година, заяви в Плевен вицепремиерът и министър на регионалното развитие Гроздан Караджов.
"Пари за пътища има", каза Гроздан Караджов.
"По "Хемус" имаме ин хаус процедури, които не са направени по най-прецизния от гледна точка на закона начин. В последните четири месеца не е имало плащания, но се надявам в съвсем скоро време да ни дадат този дългочакан доклад юристите за рисковете при различните варианти. Веднага щом се разреши, ще разплатим цялата сума, пари наистина има. Извършваме юридически одит на вариантите, примерно при прекратяване на ин хаус договорите какви рискове носи държавата, дали ще си получим обратно дадените аванси, по които няма изработено абсолютно нищо и дали няма да претърпим допълнителен риск от 15 процента неустойка, както са сключени тези договори. Ако се стигне до някакъв компромисен вариант, то той ще бъде тези договори да станат стриктно строителни договори, където гаранцията изцяло ще се носи от изпълнителите", допълни министърът, цитиран от БНР.
В Плевен Караджов се включи със седемгодишните си близначки в маратона на приятелството, чиято кауза е да се помогне на деца с интелектуални затруднения.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Северният бял носорог е на ръба на изчезването
НАСА ще се придържа към 6-месечни мисии на МКС
Стотици гробници, по-стари от египетските пирамиди, са открити в Сахара
SpaceX определи дата за първия полет на третата версия на Starship
Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
S&P 500 се издигна до нов рекорд на крилете на технологичните акции
Туризмът и търговията са водещи за трудовия пазар през пролетта
Сенатът на САЩ потвърди Кевин Уорш начело на Фед в най-оспорваното гласуване в историята
Кадър на деня за 13 май