България за поредна година се присъединява към световната инициатива "Часът на Земята", посветена на опазването на околната среда.
Всеки може да подкрепи кампанията като угаси светлините в своя дом в 20:30 часа тази вечер за един час. Редица градове вече заявиха участие в инициативата. В София много емблематични сгради ще изгасят за час външното си осветление.
Тазгодишната кампания "Часът на Земята" е с призив за мир и обединяване на усилията на световната общност за скорошен край на войната в Украйна.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Консултант по проект на ЕС отива на съд за измама за 100 000 евро
Как ще се отрази на пазара на имоти въвеждането на прогресивен данък?
Ивелин Михайлов обяви края на “Исторически парк”
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Серотонинов синдром – как се разпознава и овладява опасната лекарствена реакция?
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
България заема 56-та позиция в Световната класация за конкурентоспособност за 2026 г. на IMD-Швейцария
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
169 свободни места са обявени за трето класиране в детските ясли във Варна
Дрон удари търговски кораб в Черно море, има загинал
Ръст на салмонелата и чревните инфекции във Варна
Японският индекс Nikkei 225 за първи път премина границата от 72 хил. пункта
Износът на ирански суров петрол през Ормузкия проток расте
Българите се задушават у дома: всеки трети живее на тясно
Ключови данни за водещите икономики ще бъдат във фокуса на пазарите тази седмица