Минаха сто дни от работата на правителството на Кирил Петков. Българските граждани писаха тройка на аматьорите в управлението. Това написа депутатът от ГЕРБ/СДС Десислава Атанасова в официалния си профил във Facebook.
"Освен провала във финанси, икономика, енергетика, регионално развитие, най-сериозният провал е този на Бойко Рашков и Рашковото МВР. Според "Алфа рисърч" над 60% от българите смятат, че "акцията" на МВР е провал и използвана за политическа репресия. Това се потвърди и от българския съд, който отказа да разглежда протоколите от дейността на Рашковото МВР. Потвърди, че действията на МВР са незаконни, нелегитимни, извършени от некомпетентен орган", допълва Атанасова.
Днес адвокатът на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова депозира жалба в СРС срещу заповедите за задържане, припомня тя.
"Управляващото мнозинство отхвърли нашето искане за изслушване на свидетеля, временно изпълняващ длъжността министър-председател, т.нар. "Просто Киро" в пленарна зала. Именно той е основен двигател на тази некомпетентна операция", коментира още народният представител.
"Има ли причинно-следствена връзка между незаконния арест на Борисов и срещата му във видеоконферентна връзка с Петро Порошенко - бивш президент на Украйна, срещата му с посланика на Украйна, с декларацията за санкции срещу Русия, която ГЕРБ/СДС инициира и със заявката, че ГЕРБ/СДС ще настоява за сериозна подкрепа за Украйна?", попита Атанасова.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев/ Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
МОСВ проверява сигнали за нефтени замърсявания по плажовете на Черноморието
Две земетресения от 4,6 и 5,3 на гръцкия остров Крит
Двама мъже са пострадали при сбиване на Централния кооперативен пазар в Габрово
Инициативен комитет ще издигне Андрей Гюров за президент
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Имате още няколко дни за безплатна обмяна на левове в търговските банки
Какво ще бъде времето в неделя?
Издигат Андрей Гюров за президент
Борисов: Българите сами вдигнаха цените, защото нямаше редовно правителство
През летния сезон: Пускат допълнителни места във влаковете
Разривът между Мелони и Тръмп навлиза в нова фаза
Кевин Уорш не може да успее без помощ от Белия дом
Зеленски предупреди Лукашенко, че има седмица да изтегли руско оборудване от Беларус
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи
преди 4 години