Министърът на образованието акад. Николай Денков ще предложи допълнителни почивни дни между двата срока на учебната година - от 29 януари до 6 февруари. Просветният министър представи приоритетите в образованието за тази година на фона на настъпването на Омикрон и петата Ковид вълна.
По този начин учениците няма да влязат в училищата общо 9 календарни дни. Предложението ще бъде обсъдено в петък на Отраслов съвет. Мотивите са предположенията за ръст на новите случаи.
"Няма никаква причина на национално ниво да затваряме каквото и да било в момента, и да повтаряме грешката от миналата година - да затваряме училища, където няма нито един заболял. Една от причините да предлагам този период е, тъй като има очаквания точно тази седмица да сме близо до върха на настоящата вълна", подчерта образователният министър.
С новия бюджет са предвидени средства за всички деца от 3 навършени години нагоре за включване в детските градини.
По думите му качеството на училищното образование зависи на първо място от мотивацията на учителите. Денков изтъкна, че са поискали от Министерството на финансите заплатите на учителите да бъдат повишени, така че да съответстват на 25% над средната за страната заплата.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Лекар: Дълголетието се превръща в новата голяма индустрия
Джей Ло изуми със секси рокля
Модни комбинации с дънки за различни поводи
Украйна призова властите да осъдят омразата срещу украинци в България
Предстои международен симпозиум, посветен на флеболимфостатичния оток и лимфедема
Психичните разстройства вече са водещата причина за инвалидизация в света
Български лекари приложиха иновативна терапия при изключително рядък тумор в плацентата
И чревните бактерии определят колко калории усвояваме
Колко висок е Еверест? Измерванията през годините и умишлените корекции
Virgin Galactic връща VSS Unity в небето за подготовка на пилоти
Минерален пръстен на Марс доказва съществуването на древен океан
Откриха нов гигантски вирус, който не се вписва в дървото на живота
Няма публична статистика за имотите в "режим на търпимост" във Варна като на Баба Алино, но са хиляди
Списание "Ролинг стоун" за DARA: България има поп звезда, която е по-стойностна от италианските
От началото на годината бензинът е поскъпнал с близо 21%
ООН: Глобалните температури се очаква да достигнат рекордни нива до 2030 г.
С 6,7% намалява броят на пътувалите българи през първото тримесечие на 2026 г.
Morgan Stanley: Европейските банки може да съкратят 20% от служителите си заради AI
Защо пазарът на пчелен мед в България страда от структурен проблем
Интелигентен пръстен за 400 долара открива хипертония и сънна апнея
преди 4 години
преди 4 години
преди 4 години