По-голямата част от ректорите у нас предпочитат варианта с онлайн обучението. Основната причина е огромният процент спестени режийни разходи. Това коментира в предаването "Директно" председателят на Националното представителство на студентските съвети (НПСС) Даниел Парушев.
Болшинството от студентите също заявяват желание да продължат обучението си дигитално.
Въпреки това, от НПСС са категорични, че този модел не е добър вариант в дългосрочен план, тъй като нивото на образованието спада осезаемо и студентите трябва възможно най-скоро да се върнат в университетите.
От там са провели и разговор по темата с образователния министър, който е изразил пълна подкрепа. Това обаче би могло да се случи, едва когато настоящата вълна на коронавируса утихне, допълни Парушев.
Вижте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Лято на морето: Плажовете се пълнят, вече не сме евтина туристическа дестинация
Добри са условия за туризъм в планините
Шофьор заспа зад волана и предизвика тежка катастрофа край Разград
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
Престижни награди за ученици от Хуманитарната гимназия във Варна
18 жертви на бруталните жеги във Франция
Излязоха резултатите от пробите на Варненското езеро след открита мъртва риба
Предупреждават туристите за бури в планините
Черно море започна лагера в Трявна с 23-ма футболисти
Свиването на частния сектор в еврозоната се забавя през юни
Европа вижда 6 млрд. причини за въвеждането на нова такса за онлайн купувачите
Тръмп все повече губи подкрепата на европейските си съюзници
Бизнесът: Бюджетът да заложи на ефективни разходи, не вдигане на данъци