Медици от "Александровска" болница готвят гладна стачка. Работещите в клиниката по анестезиология твърдят, че ръководителят им оказва натиск.
От "Александровска" болница излязоха с писмена позиция, в която обясняват, че става дума за личностен конфликт, който цели ръководителят да бъде свален от поста.
Доц. Маргарита Атанасова е анестезиолог от 23 години. Казва, че обича работата си, но през последната година тя и няколко нейни колеги са подложени на тормоз от страна на техния ръководител проф. Атанас Темелков.
"Едни и същи колеги се налага да бъдат на работа по 10 дни и в Ковид зоната, и в чистата зона. И са на разположение, което създава условия за натрупване на умора и за опасност за пациентите, и опасност за нас", оплака се доц. Маргарита Атанасова.
Лекарите казват, че правилата не важат за всички, а двойният стандарт е типично поведение за проф. Темелков.
"Това е свързано и с унижения, и с казване на неистини, и с уронване на авторитета пред специализанти", допълни доц. Атанасова.
Резултат не бил постигнат и по време на среща между изпълнителния директор на болницата и синдиката, който подкрепя медиците.
"Най-демонстративно на тази среща на 5 човека се връчват рапорти, за да се демонстрира колко са силни, да дават обяснения и да се търсят наказания. Искаме този проф. Темелков да миряса най-после, да не ги тормози повече тези хора", апелира председателят на националния синдикат "Защита" Красимир Митов.
Все пак от "Александровска болница" излязоха с писмена позиция, а ръководителят на клиниката категорично отхвърли обвиненията.
"Става въпрос за личностен конфликт между част от лекарите в клиниката и нейния ръководител, като причината за конфликта са различия в разбиранията им за организацията на работата, йерархията в структурата, респективно, професионалните отговорности на работещите в нея. По думите му тези няколко души системно го провокират, като саботират сутрешните рапорти, не спазват въведения вътрешен трудов ред и указанията на началника на клиниката", пишат от лечебното заведение.
Вижте повече в репортажа на Даяна Георгиева.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Топлес лято за Хайди Клум
Тайната ваканция на Си: Какво се случва в Бейдайхе?
Сенатът на Конгреса на САЩ прие нови санкции срещу Русия
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Кинжалът на Тутанкамон е изкован от метеорит
Сондата „Луси“ на НАСА успешно тества камерите си преди срещата с троянските астероиди
Космическият влекач LINK се стабилизира и се готви за среща с телескопа Swift
Арктика с исторически температурен рекорд: близо 34°C зад Полярния кръг
Двоен ръст на чревните инфекции за седмица във Варненско
Вечерен крос ще се проведе тази събота в Морската градина на Варна
Тази събота: откриват ловния сезон за пернат дивеч
ФК Девня гостува на Атлетик (Провадия) за Аматьорската купа
Национална мрежа за децата: Саморазправата не е правосъдие след случая с „ловци на педофили“
Кадър на деня за 7 август
Кредитите у нас нараснаха с повече от 16% за година до близо 66 млрд. евро в края на юни
Апелативният съд не позволи на Тръмп да строи новата бална зала в Белия дом
Проучване: Дълговата тежест за германските доставчици на авточасти расте