Очаква ни хубав октомврийски ден. Четвъртък ще започне с температури от 5 до 11 градуса, в западните полета на места до 3, 4 градуса.
През деня ще бъде слънчево, като по високите западни полета ще има краткотрайни слани. Следобед ще се задържи слънчево с временно усилване на вятъра. Ще духа слаб до умерен вятър от запад със скорост до 30 км/ч.
Вълнението по морето ще бъде слабо. Максималните температури в населените места ще са от 15 до 21 градуса, прогнозира синоптикът на Bulgaria ON AIR Александрина Янкова.
Над планините следобед ще има разкъсана облачност, но валежи не се очакват. Снежната покривка, която се беше образувала през следващите дни, бързо ще стопи.
Вятърът по високите части, над 2200 м височина, ще бъде слаб от северозапад със скорост до 20 км/ч. Максимални температури на 2500 м височина – около 4 градуса, а на 1500 м височина – до 12.
В петък ще се задържи топло за сезона с увеличение на облачността от запад. В събота облачността ще се уплътнява, с условия за валежи над западните и централни райони.
В неделя валежите ще обхванат страната с по-интензивни дъждове в Дунавската равнина. Следобед валежните зони ще напускат Западна България.
В понеделник отново ни очаква по-студено време, а дъждове ще има в Южна България. Във вторник валежи ще има над цялата страна.
Вижте цялата прогноза във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Мащабна операция в Благоевград: Разбиват мрежа за трафик и разпространение на наркотици
Избори в Малта: Управляващата партия е на път към нова победа
Зеленски: Русия подготвя нова масирана атака
Тревожна връзка: Безсънието и рискът от рак при по-младите жени
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Разкрити са тайните дневници на бащата на Стивън Хокинг
Испания и ЕС представиха нов квантов суперкомпютър на стойност 10 млн. евро
Поколението Z и AI: Кои професии са защитени от изчезване
Каква ще бъде слънчевата активност през уикенда (30-31 май)
Бащата на арестувания Васил Михайлов: Не бих го предал!
Шефът на ДНСК: Незаконното строителство в Баба Алино е установено още през 2024 г.
Лекари: Тръмп е в отлично здраве, но е добре да отслабне
Слънчево и топло в почти цяла България днес
Огнеборците са реагирали на 69 сигнала през последното денонощие
Бюджетният дефицит на България към края на април е 1,4%
Норвегия притиска ЕС да премахне забраната за нови петролни и газови сондажи в Арктика
Възможно ли е Путин да има грешна представа какво се случва във войната в Украйна?
Когато империите задлъжняват: “Как държавите фалират” от Рей Далио