След протестите в Айтос заради тежкия инцидент с три жертви по опасния участък ще бъдат поставени изкуствени неравности и стационарна камера за контрол на скоростта. Мобилни кантари вече теглят камионите, които до началото на зимата ще преминават през Ришкия проход.
При контролния пункт до Руен проверките за тежестта на тежките камиони са масови.
"Към настоящия момент не можем да дадем точна статистика, но се проверяват доста товарни автомобили през тези кантари. Технологията позволява да се преместват, но се обхваща маршрутът на движение на товаропотока в посока Айтос", обясни началникът на отдел „Охранителна полиция" - Бургас Неделчо Рачев.
"Ние следим за претоварване по осите. Съгласно Наредба 11 следим за осовото натоварване, габарита и общата маса, а в момента - по осите", добави гл. инспектор Марин Колев.
Комисия обследва трасето, за да се избере най-подходящото място за поставяне на нова стационарна камера за контрол на скоростта. Дотогава четири екипа на "Пътна полиция" следят скоростта с мобилни камери.
"Имаме няколко места, които сме набелязали, че може да бъде поставена тази камера, но с цел обединяване на институциите АПИ и МВР, ще се вземе окончателно решение. Маркировката в района също ще бъде обновена. А до зимния сезон, камионите над 12 тона ще се отклоняват през Ришкия проход", добави началникът на ОУП Бургас инж. Митко Порязов.
Шофьорите негодуват, че не се оправя инфраструктурата.
"Това не е добре, никак не е добре. В момента губим, защото не можем да минем през Айтос. Сега ще минаваме през Шумен и Карнобат", възмущава се Петър Колев.
Решението и според шофьори и според жителите на Айтос е изграждането на обходен път. Първото заседание за задвижване на проекта ще бъде през октомври при областния управител на Бургас.
Вижте повече в репортажа на кореспондентите ни.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Зеленски изпрати по пощата до Варшава отнетия полски медал
Катастрофа с моторист на пътя София-Самоков
Ива Петрова: Предоговорянето с “Боташ“ приключва до два месеца
Вигенин: Религиозни фигурни не трябва да попадат в списъци
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца
Империята на ислямската гвардия ще спечели най-много от отмяна на санкциите срещу Иран