Пореден протест на служителите на фирма "Артекс" с искане строежът на небостъргача "Златен век" да продължи. Този път те протестираха в Триъгълника на властта.
В началото на седмицата Дирекцията за национален строителен контрол отново спря строежа заради изтекло разрешително.
От фирмата са сезирали Административния съд, за да се произнесе дали е валидно разрешителното. Според инвеститора изчисляването на срока за завършване на строежа, считано от датата на откриване на строителната площадка, е некоректно, защото законът е влязъл в сила след вече издаден нов административен акт от 2012 г. от главния архитект на Столичната община.
"Както каза проф. Герджиков - това е една неграмотност, облечена във власт. Произвол на администрация, произвол на различни компетентни органи на държавния ред. Ние не смятаме, че това може да се толерира. Това е изключително грубо от страна на държавата", коментира управителят на "Артекс" арх. Пламен Мирянов.
"Уведомили сме архитект Нестеров с писмо, към което сме приложили копие от внесената искова молба, като сме апелирали той да спази изискванията по Административнопроцесуален кодекс и да спре производството по издаване на заповед за спиране, докато съдът се произнесе по този въпрос", допълни юристът на фирмата Милена Гайдарска.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Арестуваха в София мъж с влязла в сила присъда от 8 години затвор
240 евро струват шезлонг и чадър край "Свети Стефан" в Черна гора
Убийството в кравеферма: Тошко Христосков ще лежи 15 г. в затвора
Холивуд загуби легенда: почина човекът зад „Приятели“, „Бар Наздраве“ и „Уил и Грейс“
Лекари от „Пирогов“ спасиха бременна с травматична фрактура на поясен прешлен
На кого помага метъл музиката и с какво?
7 принципа на хранене за дълголетие според проф. Валтер Лонго
Грижа за кожата на бебето: Адаптационни прояви, нормални кожни особености и сухата кожа при новороденото
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Китайски студенти разработват мисия до астероида Апофис
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята
Спартак (Варна) привлече още един португалец
Най-нетърпеливите се регистрираха за маратона Галата – Варна
Осъдиха чужденец за обаждане, че в дискотека във Варна има бомба, след като не го пуснали
Хороскоп за 24 юни 2026
Минималната работна заплата няма да бъде замразявана
Разширяват канализацията на кв. "Горубляне" в София с инвестиция от 5 млн. евро
Лам от Standard Chartered очаква лека корекция на пазара в САЩ
Регионалният министър: Спрените индексации в пътното строителство са за 632 млн. евро