Пореден протест на служителите на фирма "Артекс" с искане строежът на небостъргача "Златен век" да продължи. Този път те протестираха в Триъгълника на властта.
В началото на седмицата Дирекцията за национален строителен контрол отново спря строежа заради изтекло разрешително.
От фирмата са сезирали Административния съд, за да се произнесе дали е валидно разрешителното. Според инвеститора изчисляването на срока за завършване на строежа, считано от датата на откриване на строителната площадка, е некоректно, защото законът е влязъл в сила след вече издаден нов административен акт от 2012 г. от главния архитект на Столичната община.
"Както каза проф. Герджиков - това е една неграмотност, облечена във власт. Произвол на администрация, произвол на различни компетентни органи на държавния ред. Ние не смятаме, че това може да се толерира. Това е изключително грубо от страна на държавата", коментира управителят на "Артекс" арх. Пламен Мирянов.
"Уведомили сме архитект Нестеров с писмо, към което сме приложили копие от внесената искова молба, като сме апелирали той да спази изискванията по Административнопроцесуален кодекс и да спре производството по издаване на заповед за спиране, докато съдът се произнесе по този въпрос", допълни юристът на фирмата Милена Гайдарска.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тръмп обичал да го наричат "най-могъщият човек в историята"
КЗК отмени обществената поръчка за Националната детска болница
Кабинетът "Радев" замразява минималната заплата на 620,20 евро до 2028 г.
Донев: Работим за равнопоставеност без да отнемаме права и доходи
Грижа за кожата на бебето: Адаптационни прояви, нормални кожни особености и сухата кожа при новороденото
Какво ни казват феталните движения?
От 15 хронични състояния ни отървава здравословният стил
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята
Новият лунен и марсиански роувър на НАСА измина 26 км почти напълно самостоятелно
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Арестуваха двама за стрелба от тераса във Варна
Шест досъдебни производства ръководи прокуратурата във връзка с Баба Алино
Мъж подпали изоставен обект в "Аспарухово"
Съдът призна за виновни бивш шеф на „Градски транспорт-Варна" и шеф на надзорна фирма за опит за измама
Йордан Цонев се оттегля от политиката
Последният ценови шок при енергията показа, че Европа е далеч от пълна декарбонизация
Десетилетие след Brexit следващият британски премиер е изправен пред ключови решения
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница