Ресторантьорският и развлекателен бранш бе поставен в ситуация да поеме основната тежест на кризата, породена от Ковид-19. Нашият сектор не е работил нормално и на пълен капацитет от началото на пандемията, но разходите ни се увеличават. Колегите ни от нощните заведения са затворени близо година, а останалите периодично затварят или работят с намален капацитет. Това доведе до огромни загуби и множество фалити. Персоналът вече възприема бранша като несигурен и се наблюдава огромен отлив на служители, които се пренасочват другаде.
Това се казва в отворено писмо до кмета на София Йорданка Фандъкова и заместника ѝ Дончо Барбалов.
С оглед на гореизложеното, се обръщаме към Вас с молба да предприемете нужните действия, които са изключително във вашия ресор, а именно:
1. До края на 2021 г. таксите за тротоарно право за поставяне на маси пред заведенията да бъдат редуцирани с 50%.
2. Наемите на общински имоти, отдавани за предлагането на ресторантьорски услуги и нощни заведения, да бъдат редуцирани с 50% до края на 2021 г.
3. Да бъдат преразгледани таксите за битови отпадъци, като същите да бъдат намалени на 50% за периода, в който сме били затворени, както и за периодите, в които работим с намален капацитет.
Ние не бягаме от отговорност да поемем своята част от загубите, но апелираме Столична община да бъде солидарна с нас. Надяваме се на разбиране и подкрепа от Ваша страна в този изключително тежък за бранша ни момент. Напомняме, че подобни искания отправихме през месец февруари 2021 г. с отворено писмо до Националното сдружение на общините в Република България, като вече има примери на общини, които откликнаха и ни подкрепиха, допълват от бранша.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Организират благотворителен турнир в подкрепа на Любослав Пенев
Мъглива събота в равнини и котловини, в останалата част ще бъде слънчево
Граничарското куче Бояр откри над 70 кг марихуана в газови бутилки
От Турция: Европа да помогне на Украйна да вземе определени трудни решения
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
НАСА да изпрати хора на Марс възможно най-скоро
Нов вид миниатюрна жаба е открит в Южна Бразилия
Във Варна организират благотворителна кампания, събирайки стотинки от всички номинални стойности
Бюджет 2026 продължава да всява напрежение в НС
Откриват нови работни места в общинския дом за възрастни хора във Варна
Гонзо с голямо дарение за Любо Пенев
ЕС е напът да отмени забраната за продажбата на нови автомобили с двигатели с вътрешно горене
Акциите на UBS стигнаха 17-годишен връх заради очакван компромис по капиталовите изисквания
Deutsche Bank е с най-силна експозиция към небанкови финансови институции в Европа
Български бизнес съвет в Дубай дава силен тласък на търговските отношения между България и емирството
Dow започва последната сесия за седмицата с нов рекорд*
преди 4 години