Протест в София срещу изграждането на съоръжения за горене на боклук

В столицата инсинераторът е планиран за територията на ТЕЦ "София" и ще се издигне в непосредствена близост до центъра

08.03.2021 • 14:22 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Граждани от София и Девня излязоха тази сутрин на протест срещу изграждането на съоръжения за горене на боклук. В столицата инсинераторът е планиран за територията на ТЕЦ "София" и ще се издигне в непосредствена близост до центъра.

Природозащитните настояват да се прекрати проектът за изграждане на съоръжение за горене на боклук и влагане на средствата от Европейската комисия в инсталации за рециклиране и компостиране.

Исканията им са също да се въведе ефективно разделно събиране на всички видове отпадъци в цялата столична община.

Протестът продължава тази вечер от 18 часа.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички