От днес започва ваксинирането срещу коронавирус на потребителите и персонала на домовете за възрастни хора в София. Имунизациите ще се извършват на място от мобилни екипи - лекар и медицински специалист и в присъствието на представител на столичната РЗИ.
Първи ще бъдат ваксинирани хората от дом за възрастни "Надежда“.
Около 40 души потребители и персонал там са заявили желание и ще получат първата доза от ваксината на Pfizer/Biontech.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
ИПБ: Сметната палата потвърди провала на държавата в борбата с войната на пътя
Blackbriar идват в България през септември
Шойгу: Мрежата от военни биологични лаборатории на САЩ се разширява по целия свят
Нападения в района на Плиска, живеещите в района готвят граждански протест
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Пътуване със самолет при запушен нос – как да избегнем болка в ушите?
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
Предупреждават туристите за бури в планините
Черно море започна лагера в Трявна с 23-ма футболисти
Дъжд и гръмотевици над Северозападна България
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Цените на петрола продължават да вървят надолу
България е първа в ЕС по ръст на продажбите на хибриди от началото на годината
Великобритания обмисля да задължи социалните мрежи да приоритизират надеждните новини
Южнокорейският индекс Kospi се срина с близо 10%
Micron и Anthropic сключиха споразумение за доставка на AI инфраструктура