Вторият етаж от Дома за възрастни хора "Възраждане" в Русе се освобождава и подготвя за карантиниране. Там ще бъдат настанени обитателите, които са били заразени Ковид-19 и са оздравели. Необходимо е да преминат 14-дневна карантина.
Това съобщи директорът на "Обществен ред и сигурност" - Спасимир Димитров.
Огнище на заразата в дома бе обявено на 23 юли. Общо 90 души са диагностицирани с коронавирус досега – 83 обитатели и 7 души от персонала. Трима от обитателите починаха – един мъж и две жени.
Доброволци от БЧК са в помощ на персонала от социалното заведение. Има нужда от медицински сестри и санитарки, уточни Димитров, цитиран от "Монитор".
Снимка: Pexels.com
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
92% от израелците смятат Иран за победител във войната
Мазут оцапа плажове у нас, замърсяването е от стар разлив извън наши води
Мондиал 2026: Вратар поиска да му вдигнат статуя в Кюрасао
Мъж загина при пожар в бургаско село
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
CAR-T терапия помага за бъбречна трансплантация при високи нива на антитела
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Хороскоп за 23 юни 2026
Мачовете по ТВ днес (22 юни)
Без ток във Варна на 22 юни 2026
Честваме паметта на свещеномъченик Евсевий Самосатски
Времето във Варна на 22 юни 2026
САЩ и Иран договориха пътна карта за окончателно споразумение и план за Ливан
Москва затвори летищата заради дронове, Зеленски призова Лукашенко за деескалация
Амбициите на Тръмп целят да превърнат крехкото примирие в Либия в петролен бум
Кадър на деня за 21 юни