Премиерът обеща, че до края на месеца всички строги противоепидемични мерки ще бъдат махнати.
"Повече няма да затваряме", подчерта Бойко Борисов по повод кризата с коронавируса на извънредно заседание на правителството днес.
"Ясно докторите казаха, че силата на вируса не е така мощна, каквото беше в началото. Направихме абсолютно всичко да си укрепим болниците, да се третират болните с медикаменти", заяви Борисов.
Премиерът подчерта обаче, че не може да чакаш с всички симптоми седмица и да не потърсиш лекарска помощ, каквито случаи има. Целта ни е от 15 юни до 30 юни още да разхлабим, за да пуснем всичко на 30 юни, но срещу глупостта не можем да направим нищо, ядоса се Борисов.
По този начин премиерът сложи край на спекулациите, че изолацията ще е подобна на тази, която беше въведена през март и април.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
ГЕРБ разочаровани от бюджета на ПБ, очаквали да е по-амбициозен
Хотелиери пищят: Толкова зле не е било досега
Офталмолог: Силното слънце уврежда и очите
Кола се обърна по таван на булевард в София
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Хотелиери по морето: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40%
Черно море привлече Мохамед Аши Буаклин
Първи протест срещу Радев пред МС тази вечер
Деница Сачева постави оценка среден 3 на бюджета
Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността
САЩ одобриха Mythos 5 на Anthropic за по-широка употреба
Охлаждането при печалбите в китайската промишленост е признак на слабост
Търсенето на природен газ в ЕС расте с 2,5% през 2025 г.
преди 6 години