Местните свързват името на зам.-министъра Красимир Живков с бизнесмена Валентин Златев. И двамата са израснали в Правец, и двамата учат в университети в Москва.
И ако Вальо Златев е само приятел, още по-интересни са роднинските връзки на Живков, чийто род е от Правец. Бабата на арестувания зам.-министър е била първа братовчедка на бившия Първи преди 89-та - Тодор Живков. Бащата на задържания е отговарял за горското стопанство.
Години по-късно, по време на демокрацията, в местното управление влиза и синът.
Красимир Живков е избиран за кмет на Правец 2 пъти. В първия си мандат е издигнат от БСП, вторият път е подкрепен от инициативен комитет.
През 2009 година Красимир Живков е назначен за областен управител на София от премиера Бойко Борисов по време на първия му мандат. Тогава от Сметната палата обявяват, че Живков е заобикалял закона за обществени поръчки.
Във вилата на зам.-министъра на екологията има фонтани, издига се и часовникова кула. Палатът е вдигнат, докато Живков е областен управител. Той има имот и в Поморие.
Другите участници в схемата - братята Пламен и Атанас Бобокови, са бизнесмени. В началото на прехода продават дрехи, по-късно започват да търгуват с горива. Впоследствие произвеждат и автомобилни масла.
В средата на 90-те години на миналия век приватизират акумулаторния завод в Монтана. Родом са от Русе, но живеят в столицата.
Вижте повече в репортажа на Иван Кънчев.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Манчестър Сити надви Съндърланд
Нова атомна централа няма да свали цените на тока
Българската икономика расте 2-3 пъти по-бързо, отколкото средната на европейско ниво
„Черно море” потопи ЦСКА в деня на моряците
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Почистването на орбитални отломки може да се превърне в печеливш бизнес
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Черно море потопи ЦСКА в дъжда на "Тича"
Скоро: Озоновата дупка ще изчезне непълно
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив с САЩ
Кадър на деня за 6 декември
Облигациите не защитават от AI балон
В Испания и Италия банките стимулират дългоочакваното възстановяване на акциите
преди 5 години
преди 5 години
преди 5 години
преди 5 години
преди 5 години
преди 5 години
преди 5 години