Снегът, който ни изненада тези дни, ще започне да се топи. Утрото ще бъде слънчево, но доста студено с температури в населените места от минус 4 до 1 градус.
Преди обед ще бъде предимно слънчево, а следобед ще се заоблачава. Вятърът ще бъде слаб от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат от 9 до 14 градуса. Това прогнозира синоптикът на Bulgaria ON AIR Владимира Илиева.
По Черноморието облачността ще бъде значителна, по-съществена в района на Бургас. Ще духа до умерен вятър от изток, по-силен по северното ни крайбрежие. Максималните температури ще бъдат от 8 до 10 градуса. Морската вода е с температура от 10 до 11 градуса. Вълнението ще бъде слабо.
Над планините преди обед ще бъде слънчево, а следобед ще се заоблачава. Вятърът над 2000 м височина ще бъде умерен от юг, а следобед посоката му ще се промени и ще стане от север-североизток. Максимална температура на 2500 м височина - минус 1 градуса, на 1500 м - плюс 7.
В събота от север ще проникне по-хладен въздух. Облачността ще бъде значителна , с условия за краткотрайни валежи в западната половина от страната. В неделя ще има слънчеви часове в крайните северни райони и в Добруджа. Следобедни дъждове се очакват само над Рила и над Родопите.
В понеделник и във вторник добрите новини са, че ще се затопля – температурите започват да възвръщат нормалните за април пролетни стойности. По Черноморското ни крайбрежие и поречието на Дунав сутринта ще се стелят мъгли и ниски облаци.
Вижте цялата прогноза във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тюркоазен маникюр за края на лятото: 6 идеи
Лиъм Лоусън подхрани надеждите, че Никола Цолов може да се състезава във Формула 1
Скандал в културните среди у нас: Обвиниха Захари Карабашлиев в плагиатство
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Какви планети да наблюдаваме на небето през септември 2026 г.: от Венера до Нептун
Учени откриха шест загадъчни структури на 3000 км под земната повърхност
Висока слънчева активност се очаква през уикенда
НАСА засне мистериозен силует на „медуза“ на Марс
Мъж се удави в Синеморец
Кола се запали на пътя край Варна
„Възраждане“ иска възстановяване на бившето оздравително училище край Варна
Ударен от дрон танкер влезе в пристанище Варна
Сътрудничеството с Ford се обръща срещу Volkswagen
Лондон е столицата с най-скъпите имоти в Европа
Легитимна военна цел ли беше газопроводът "Северен поток"?
Тръмп и Путин попаднаха в капана на войните, които нито могат да спечелят, нито да загубят