Неваксинирано дете бе излекувано от морбили в Горна Оряховица

То е първи случай на болестта в областта от 13 години насам

04.02.2020 • 19:35 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Първи случай на морбили в Област Велико Търново от 13 години насам.

Дете на година и осем месеца, което не е било ваксинирано, е било прието в болницата в Горна Оряховица със сериозни усложнения. 

"Като е пристигналор е било фибрилно, с висока температура, с кашлица, с обрив, конюктивит, отоци. Веднага е направена диагноза, изследвания, изпратени са до референтна лаборатория в София, където потвърждават, че е морбили", обясни говорителят на болницата.

Момчето вече е изписано от болницата. След регистринания случай на морбили от регионалната здравна инспекция са издали мерки до всички болници и общопрактикуващи лекари.

Вижте още в репортажа

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички