Заради водната криза в града от днес в Перник в сила е бедствено положение. То беше обявено от кмета на общината след заседание на кризисния щаб, ще продължи седем дни и при необходимост ще бъде удължено.
От днес започна и обследването на коритото на река Струма - причината, че голямо количество вода се губи в така наречените "губилища".
Ще бъдат изградени над шест километра тръби. В момента оттока от язовир Студена е почти четири пъти по-голям от количеството вода, което влиза.
Довечера е обявен и нов протест в 18 часа, вчера жителите на Перник потърсиха оставките на министрите Нено Димов и Петя Аврамова.
Снимка: Pixabay
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
"Черна писта": Делът на ТИР-овете в общата пътна смъртност на пътя е 42%
След 100 години: Би Би Си прекрати радиопредаването си на дълги вълни
Никола Цолов завърши девети във Формула 2 за Гран при на Австрия
Отнето предимство: Кола се преобърна при катастрофа в София
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
Какво ще е времето през следващата седмица?
Колко струват обществените тоалетни по пътя София - Варна
Зарков: БСП ще оцени работата на правителството след първите 100 дни
Ружа Райчева: В случая с "Баба Алино" имаме групово узаконяване на беззаконието
Асен Василев разкритикува Бюджет 2026 с меме с гълъб
Израел и Ливан сключиха споразумение за прекратяване на военните действия
Зеленски: През седмицата Русия е атакувала Украйна с 1400 дрона и 1500 управляеми авиобомби
Кадър на деня за 27 юни
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?