Пожар избухна тази сутрин в спешната болница "Пирогов" в столицата. Починали са двама мъже на 68 и 55 години. Загиналите са били пациенти на болницата. Над 15 са пострадалите, а около 80 души са били изведени от лечебното заведение.
Сигналът за инцидента е подаден около 4 часа в стая на Второ вътрешно отделение, което се намира на втория етаж в болницата.
На място са изпратени 36 полицаи и 12 пожарни автомобила. По спешност пристигнаха здравният министър Кирил Ананиев и вътрешният министър Младен Маринов.
Най-вероятно причината за пожара е избухване на кислородната система, която е подавала кислород на един от тежко болните, настатени в отделението. Не е ясно дали става въпрос за техническа неизправност.Вследствие на взрива се е срутила и стена в отделението. Това срутване е причината разследващите все още да не могат да влязат на мястото, където се е случил инцидентът. Към момента тече обезопасяване на мястото.
Евакуираните са настанени в други отделения на болницата. Категорично се изключва версията за терористичен акт.
Адекватните реакции на служителите в "Пирогов" са предотвратили по-голяма трагедия, увери директорът на болницата проф. Николай Габровски.
"Пирогов" откри гореща телефонна линия, на която всички близки на пациенти могат да се обаждат, за да потърсят информация за тях - 029154540.
Към момента работният процес в болницата тече нормално, информираха екипи на Bulgaria ON AIR.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Акциите на SpaceX паднаха, Илон Мъск вече не е трилионер
Предполагаемият убиец от Угърчин е излязъл от затвора на 12 юни, с дълго досие е
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Как безопасно да постигнем равномерен тен през лятото?
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Излазъл преди десетина дни от затвора е задържан заради трите трупа в Угърчин
Съдът не уважи жалбата срещу временното отстраняване на началника на Службата по кадастър във Варна
От 1 юли социалната пенсия за старост ще е 183,81 евро
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
Депутатите приеха на първо четене промени в дейността на инвестиционните фондове
Европейците се ужасяват да харчат пари и това вреди на икономиката
Австрия отпуска 60 млн. евро в подкрепа на авиоиндустрията
ЕК предлага "Европол" да има представителства и служители във всички страни от ЕС