Расте броят на безработните. В следващите 15 години незаетите лица ще бъдат с 6% повече, като броят им ще надвиши 3 млн. души.
Това прогнозира социалният министър Бисер Петков. Като основни причини той посочи негативните демографски процеси.
Така заетите през 2034 г. ще бъдат с около 190 хиляди по-малко, а общият им брой ще надмине цифрата от близо 3 млн. души на база 2020г.
Най-много ще бъдат засегнати хората с основно и по-ниско образование или почти 38% от тях.
С малко над 3% ще намалее броят на заетите със средно образование. Вишистите ще бъдат най-пощадени, като тенденцията ще засегне едва 0,4 на сто от тях.
Снимка: Pixabay
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК.
Тагове:
Трагичен край: Фентанилът отне живота на млада майка, намерена неадекватна във Враца
Тейлър Суифт посвети специална песен на Травис Келси, ще я пее на сватбата
Роботи с ИИ ще съветват министъра на иновациите Иван Василев
Шофьор с 2,24 промила бе спипан при акция в Перник
Какво ни казват феталните движения?
От 15 хронични състояния ни отървава здравословният стил
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята
Новият лунен и марсиански роувър на НАСА измина 26 км почти напълно самостоятелно
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Съдът призна за виновни бивш шеф на „Градски транспорт-Варна" и шеф на надзорна фирма за опит за измама
Йордан Цонев се оттегля от политиката
3-годишно дете почина след задавяне в Пловдив
Оставиха в ареста двама от бандата на Калашниците
Какво ще бъде времето в сряда?
Моника Илиева: Трябва да минат поне 10 години за пълното навлизане на автономния транспорт
Секторът на услугите във Великобритания се свива с най-бързия темп от януари 2023 г.
Пълните хибриди: Най-големите им предимства са в града
Алън Грийнспан - символ на „великата умереност“ и независимия Фед