Колективна оставка на мед. сестрите от "Токуда" и болницата в Карлово

Кирил Ананиев обеща среща с директорите на болничните заведения

26.09.2019 • 12:37 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Всички медицински сестри от Централната реанимация на болница "Токуда" в София, заедно със старшата сестра, подадоха колективна оставка. Причината е пренатоварване на медицинските специалисти и работа на длъжност и половина, което не отговаря на заплащането. 

Това гласи съобщението на Центъра за защита на правата в здравеопазването, което информира за оставката. Към момента от болницата все още нямат коментар. 

В същото време медицинските сестри от болницата в Карлово също подадоха оставка. Здравният министър Кирил Ананиев обеща среща с директорите и на двете болници.

Харесайте страница ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички