Горя сметището край оръжейния завод "Арсенал"

Огънят е локализиран, няма опасност за жителите

24.08.2019 • 11:50 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Горя сметището край оръжейния завод
Горя сметището край оръжейния завод "Арсенал"

Запали се сметище на територията на оръжейния завод "Арсенал" в Казанлък, съобщи БНР.

Огънят е локализиран, през нощта бяха останали тлеещи места, но няма опасност за производството, работниците и близките населени места, потвърдиха от предприятието.

Пушекът е забелязан от живеещи в съседното село Бузовград. Запалили са се битови отпадъци и стари парцали, използвани в производството, които се складирали на определеното място.

Веднага е реагирал екип на ведомствената пожарна. В гасенето се е включил и противопожарен автомобил от Казанлък.

Сметището се намира далеч от производствените цехове и няма опасност от взрив или за работниците. Причината за пожара тепърва ще се установява.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички