КЗЛД ще санкционира НАП заради теча на данни

Проверката ще продължи до месец

21.07.2019 • 13:25 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

НАП ще бъде санкционирана заради пробива в системата ѝ и теча на данни. Това заяви председателят на Комисията за защита на личните данни Венцислав Караджов. 

По думите му проверката в НАП ще започне в понеделник и ще продължи до месец. 

Караджов е категоричен, че дори да е имало тестове на системите за сигурност, то те не са били достатъчно изрядни.

А говорителят на НАП заяви в интервю за Българското национално радио, че вече се извършват тестове за уязвимости в агенцията. И предупреди, че е възможно спиране на някои електронни услуги, ако това се наложи. 

Той заяви още, че от НАП ще се постараят да дадат пълна информация на гражданите, чиито данни са изтекли при атаката.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички