Медиците от Специализираната болница по детски болести "Проф. д-р Иван Митев" в София излизат на протест. Те имат 3 основни искания.
Първото е болницата да има специален статут. Второто искане на педиатрите е да отпаднат лимитите при хоспитализиране на деца. И третото е съврзано със заплатите на работещите в болницата, които са наполовина от заложените от Колективния трудов договор.
Вчера инициативен комитет от медици от Специализираната болница по детски болести се срещна с министъра на здравеопазването и получи уверение, че до края на май част от исканията им ще бъдат удовлетворени. Въпреки обещанията, медиците не са доволни и излизат на протест.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Като сцена на филм от ужасите във Варна: Пиян блъсна паркирани коли и извади пистолет
Германия се насочва към пенсиониране на 70 години
Ескалация в Егейско море: Гърция отчете нарушения от турски самолети
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Синоптиците издадоха жълт код за силни дъждове, бури с гръмотевици и градушки
Правителството обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост
Без ток във Варна на 24 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (24 юни)
Виц на деня - 24 юни
Иран и Оман започват преговори за управлението на Ормузкия проток
Петролът поевтинява още, все повече танкери преминават през Ормузкия проток*
Икономиката на дълголетието вече променя бизнеса: УниКредит открои четирите технологии на бъдещето
Киев натиска за преговори, Кремъл признава, че няма резерви за кризата с горивата