Магистратите ще заседават по делото за източването на НОИ-Силистра

В началото на месец март по него бяха задържани 10 души

15.04.2019 • 11:29 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Магистратите ще заседават по делото за източването на НОИ-Силистра
Магистратите ще заседават по делото за източването на НОИ-Силистра

Поредно заседание в Специализирания наказателен съд по делото за източване на НОИ-Силистра. 

В началото на месец март по него бяха задържани 10 души, включително и шефът на местния клон на осигурителния институт Милен Пенчев. 

Прокуратурата ги обвини, че са част от организирана престъпна група, издавала фалшиви документи за придобиване на максимални пенсии срещу суми от по 10 000 лева. 

По-късно повечето от задържаните бяха пуснати под гаранция, а самият Пенчев остана под домашен арест заради влошено здравословно състояние. 

Ако съдът ги признае за виновни, ги очаква затвор от 3 до 10 години.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички