Сагата с естетическия вид на столичната улица "Граф Игнатиев" продължава. Премахват Водната стена на площад "Гарибалди", само ден след като новата придобивка разбуни духовете в града.
За няма и два дни, черната гранитна плоча се превърна от недомислица в арт инсталация. Превърна се и в място за срещи - "на гроба".
Други съзряха в гранита луксозна котешка тоалетна. А трети ... трети побързаха да я отстъпят на кмета.
Йорданка Фандъкова обаче, оказа се също не харесва плочата. И от своя страна я отстъпи на Строителния университет, за да напомня на бъдещите архитекти за отговорността, която носят.
А кой ще поеме финансовата отговорност и колко струва поредната недомислица на столичния граф - така и не стана ясно.
Според търговците от "Граф Игантиев", ремонтът на столичната улица убил - 70 процента от бизнеса.
За да си върнат загубите, съдържателите на магазина завеждат колективен иск в Съда срещу Столичната община. Търговците недоумяват защо някой е преценил да затвори цялата улица за повече от година.
А опозицята обяви, че ще подкрепи търговците в битката с Общината. Преди пет месеца беше обещана и безплатна реклама, която да компенсира търговците.
С реклама или без - повечето стари търговци няма да се върнат на "Граф Игнатиев". Места за нови ентусиасти - има.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Парфюмите с аромат на кола са хитът на това лято
Най-добрите етерични масла за борба с хлебарките
Кои домати за какви ястия са подходящи?
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Калифорния е заплашена от „библейски потоп“
НАСА финансира проект за орбитален хангар за връщане на товари от Космоса
Откриха вода близо до черната дупка в центъра на Млечния път
Галактиката Андромеда е подложена на натиск от по-малкия си съсед
Варна отново вдига платната: 26-ата регата „Кор Кароли" превръща Черно море в състезателна арена
Кои шофьорски грешки ни правят спонсори на автомобилните сервизи
МЗХ ще снима земеделските парцели от самолет
Оставиха в ареста рецидивиста, пребил зверски възрастна жена в дома й, за да й открадне телефона
Тревожно: С 1700 е намалял броят на пожарникарите в България само за година
Липсата на яснота около Ормузкия проток заличи оптимизма на Wall Street
Кадър на деня за 11 август
В акции или ETF е по-добре се инвестира?
Бившият председател на Toyota, който дава на света Prius, почина на 93 години
преди 7 години