Увеличение на заплатите на шофьорите от столичния транспорт от средата на годината. Това предложение ще бъде обсъдено от Комисията по транспорт и туризъм в Столичната община.
Шофьорите са недоволни от ниското заплащане, липсата на кадри и тежките условия на труд. Синдикатите отбелязват, че на този етап близо 200 шофьори и ватмани не достигат.
Причината според тях е неспазване на часовете на извънреден труд и неблагоприятните условия на работа.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
"Играта на играчките 5" стартира с над $310 милиона и счупи рекорд
Купуват малки жилища за отдаване под наем
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Хеликоптер на бреговата охрана се разби по време на тренировъчна мисия в Аляска
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Пътуване със самолет при запушен нос – как да избегнем болка в ушите?
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Цените на петрола продължават да вървят надолу
Варна ще бъде домакин на XII Европейска олимпиада по география (EGEO 2026)
Катастрофа с жертва край Свищов
Алжир обърна Йордания на Мондиала
Съдът образува ново дело по иск на „МБАЛ Варна“ ЕООД срещу НЗОК
Micron и Anthropic сключиха споразумение за доставка на AI инфраструктура
В бюджета за 2026 г. е залегнал нов ред за финансиране на общинските проекти
Цената на петрола продължава да върви надолу*
Първият трилионер вече е ясен. Но кой ще бъде следващият?