Девет картини на Владимир Димитров-Майстора са откраднати от апартамент в София, съобщи БНР. За престъплението вече е подаден сигнал в полицията.
За момента не се знае точната стойност на откраднатите платна. Те са били собственост на един от наследниците на известния художник.
Засега не е ясно кога точно е станал обирът, тъй като собственикът е бил на почивка. Той се прибрал вчера през нощта и е подал сигнал в полицията.
Криминалистите разследват времето между Коледа и Нова година. Предполага се, че крадците са имали предварителна информация.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Задържаха Симона Радева, утре я конвоират до затвора в София
Ягодовата луна променя живота на част от зодиите
Путин прие Лукашенко във "Валдай" на фона на ескалацията около Беларус
Трагедия в Ню Йорк: Четири деца и две жени са намерени мъртви
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Основните причини за смърт сред българите са болестите на органите на кръвообращението
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти
"Всеки е сам за себе си" в битката на Европа и Азия за природен газ