Девет картини на Владимир Димитров-Майстора са откраднати от апартамент в София, съобщи БНР. За престъплението вече е подаден сигнал в полицията.
За момента не се знае точната стойност на откраднатите платна. Те са били собственост на един от наследниците на известния художник.
Засега не е ясно кога точно е станал обирът, тъй като собственикът е бил на почивка. Той се прибрал вчера през нощта и е подал сигнал в полицията.
Криминалистите разследват времето между Коледа и Нова година. Предполага се, че крадците са имали предварителна информация.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Любомир Каримански осъди Асен Василев за клевета на три инстанции
55 души са се удавили от началото на горещата вълна във Франция
Мицкоски пак се жалва от нас: Зад провокациите стои организирана българска кампания
Боксовата легенда Владимир Кличко пристига в София следващата седмица
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Психология за родители: Формиране на привързаността през първата година
Синя жлъчка (Цикория) – жлъчкогонно, хепатопротективно и пребиотично растение
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път
Откриха най-стария кратер на Земята? Учени разкриват изгубен космически сблъсък
Засилени проверки на водните атракционни по Черноморието
Най-тежката мярка за неотклонение за 27-годишен варненец, ограбил възрастна жена
От прокуратурата отговориха на Божидар Божанов за имотните измами във Варна
Бус гори до Мол Варна
БНБ: Икономическият растеж се забавя, инфлацията ускорява до 5,9% в края на 2026 г.
Тръмп иска още милиарди, за да плати за войната в Иран
Kpler: На физическия петрол му трябва повече време за възстановяване
Поевтиняването на AI акциите отново тласка американските индекси надолу*
Ню Йорк замразява наемите на 1 млн. жилища в победа за кмета Мамдани