Мъж на 69 години от Видин е станал жертва на телефонна измама, съобщават от МВР.
Той се е обадил снощи в полицията във Видин, където е съобщил, че е оставил 1200 лева на детска площадка до жилищен блок в к-с "Вида", след като е бил убеден по телефона, че съдейства на полицията.
Измамата е осъществена по познатата схема с полицейски сюжет - оказване на съдействие за залавяне на група измамници. В поредица от телефонни разговори с лице, представило се за полицай, видинчанинът бил убеден да съдейства на органите на реда.
От полиция във Видин напомнят, че служителите на МВР не търсят финансово съдействие от гражданите при провеждане на операции за залавяне на престъпници.
КЗК разреши сделката в Левски, Сираков джироса акциите
200-килограмов дрон се разби в двора на къща в Северна Турция
По-високи сметки или по-добър избор? Какво ни очаква на свободния пазар на ток
Приземиха няколко Airbus A380, имали пукнатини в крилете
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява
Повече магазини, повече възможности: Lidl разширява екипа си с нови работни места в цялата страна
Nike привлече кадър на Pfizer за главен финансов директор
Alphabet увеличава тежестта на технологичните гиганти с влизането си в Dow