Деца стряскат цял квартал в София: Ясни са биячите на момчето във "Филиповци"

От общината на район "Люлин" заявиха, че са запознати със случая и са им необходими повече патрулиращи екипи

17.08.2026 • 18:07 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

По-рано днес ви съобщихме за поредния случай на агресия от деца към други деца - тийнейджъри пребиха момче в столичния квартал "Филиповци". 

Разпространеният видеоклип в социалните мрежи показва ужасяваща сцена. Според жители на района проблеми с агресията не са рядкост, подавани са и сигнали до органите на реда и местната власт.

Удари, ритници и нецензурни думи, това се вижда ясно от кадрите. Случаят е от преди 2 месеца, а побоят се е случил на стадиона в столичния квартал "Филиповци".

Жителите на района са запознати с инцидента и споделят, че това не е първата проява на агресия.

Местните са подавали сигнали до полицията и община "Люлин", но твърдят, че действия не са последвали. За това са стигнали до самозащита. 

"Събрахме средства с жителите от квартал "Филиповци", собствени средства, с които ние да изградим видеонаблюдение за квартала, за да може да защитим децата си и повече това нещо да не се случва", каза Силвия Йорданова, която е жител на квартала.

От общината на район "Люлин" заявиха, че са запознати със случая и че са им необходими повече патрулиращи екипи, за да следят за сигурността в квартала. 

"Това е свързано с темата за локалите, защото както знаем, те безчинстват в други квартали, а не в собствения си квартал, доколкото на мен ми е известно. За тази цел трябва да има по-засилено полицейско присъствие. Организираме най-различни събития, свързани с превенция на именно такъв тип агресия сред подрастващите", заяви кметът на район "Люлин" Георги Тодоров.

По случая е проведено разследване, а полицията е установила извършителите. Образувана е преписка на 21 юни. 

Към настоящия момент всички участници са установени, като възрастта им е между 14 и 19 години. С всички лица са проведени необходимите беседи и са снети сведения по случая. 

По линия "Детска престъпност" са изготвени съответните протоколи за предупреждение. Досъдебното производство е предадено на Софийската районна прокуратура.

Вижте повече в репортажа на Екатерина Кацарска.
 


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички