След като вчера в община Кърджали бе задържан служител на строителна фирма за злоупотреби при обществена поръчка за ремонт на читалище, днес е арестуван и служител на община Ардино. Той е бил отведен в Районното полицейско управление за разпит.
Поводът е проверка на обществена поръчка за ремонт на пътя между селата Седларци и Жълтуша, където според разследващите са констатирани злоупотреби в размер на 300 000 лв.
Към момента в област Кърджали се извършват 27 проверки по обществени поръчки. 16 от тях са само за пътища, основно еднолентови. По 8 от тях има внесени преписки в прокуратурата.
"Установили сме, че пътят, на който е положен асфалт не отговаря на техническите спецификации на проекта - дебелината му е по-малка от заложените 6 см. Съответно щетата, която е известна в тази връзка е за около 300 000 лв.", заяви началник сектор "Противодействие на икономическата престъпност" гл. инсп. Радослав Узунов.
Вълчев: МОН проверява ЛГБТ филм "Да бъдем себе си", заснет в две столични училища
Българин след атаката срещу Ермолаев в Монако: И тук могат да се случат лоши неща
Пуснаха обвиняемият за инцидента с надуваемия атракцион под домашен арест
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Грижа за косата през лятото
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство
Каква ще бъде съдбата на Слънчевата система след смъртта на Слънцето
Ще успее ли НАСА да изстреля спасителна космическа мисия за „Нийл Герелс Суифт“
Нова мистериозна „врата“ на Марс: Curiosity засне интригуващ обект в кратера Гейл
Варна посреща 50-ото юбилейно издание на регата „Порт Варна“
Какво време ни очаква в събота?
Аматьорски турнир по плажен волейбол този уикенд на Южния плаж във Варна
287 свободни места остават за прием в първи клас в общинските училища във Варна
Повече от 400 чуждестранни студенти учат в ТУ-Варна
Postbank с потвърден дългосрочен и краткосрочен рейтинг от БАКР
Дияна Димитрова-Каменова е официално вписана като член на УС на ОББ
Очаква се до 2027 г. България да има Национална жилищна стратегия
Трудни разговори се задават на срещата на върха на НАТО в Анкара