Вече четвърти ден продължава издирването на 11-годишната Наталия Асенова от село Константиново край Варна.
Десетки доброволци се включиха тази нощ в търсенето на момичето и 40-годишния Асен Симеонов, който я отвлече от дома на майка ѝ в село Константиново.
Снощи са били подадени няколко различни сигнала, последният – от хора, които са видели мъж и момиче в нивите край Бързица.
Екипите бяха планирали да тръгнат от там в 22 часа вчера, за да претърсят отново района, но след сигнал, че двамата издирвани са забелязани в Провайдийско, те потеглиха към село Бързица малко след 20 часа.
ГДБОП активира и системата Amber Alert за изчезнали деца, а в търсенето се включиха и доброволци.
Полиция, жандармерия и доброволци с дронове оградиха един от терените и претърсваха няколко часа в района на Бързица, Бозвелийско и Царевци и след полунощ, съобщи БНТ.
Тихо и спокойно дете - така описва Наталия и кметът на Константиново Димитър Владимиров. Той също е сред хората, които обхождат района в търсене на детето, което е в неизвестност от 30 юни.
Тогава бившият приятел на майката на 11-годишното момиче нахлува в дома им и под принуда и със заплаха, че ще убие жената, извежда детето със себе си.
Жена е с опасност за живота след обгазяване при пожар във Варна
Проф.Рачев: Радваме се на "ретро лято" у нас, нова гореща вълна в Западна Европа
Псевдотромбоцитопения – защо кръвната картина показва нисък брой тромбоцити
Kaк да предпазим сърцето си от жегите навън?
Хистоплазмоза при слаб имунитет – кога наподобява туберкулоза?
10 признака, че тялото ни има нужда от повече почивка
Прогноза за юли 2026: Кога да очакваме най-силните магнитни бури
Частна компания за първи път преобразува термоядрена енергия в електричество
Жена прекара почти 3 седмици в кома: Какво видя и как се промени животът ѝ
Китай изстреля нов океанографски сателит
Виц на деня - 3 юни
Мачовете по ТВ днес (3 юли)
Без ток във Варна на 3 юли 2026
Възрастна жена е с опасност за живота след пожар във Варна
Времето във Варна на 3 юли 2026
Гърция влага 1 млрд. евро в първото хранилище за въглероден диоксид в Югоизточна Европа
Проблемите на собствениците на имоти в Ню Йорк опариха и третия по богатство човек в света
Украйна вече има своя авиационна бомба и може би тества балистична ракета
Войната и инфлацията не могат да спрат „трилионния“ подем на ETF-ите