Ръководителят на Софийската градска прокуратура Емилия Русинова многократно е минавала българската граница в една и съща кола с Петьо Петров - Еврото. Това обяви служебният вътрешен министър Емил Дечев.
Това се е случвало, след като през април 2020 г. Антикорупционният фонд публикува своите четири епизода за случая "Осемте джуджета".
"Ръководителят на Софийската градска прокуратура Емилия Русинова многократно е минавала границата на Република България със съседни държави с два автомобила с лица, които в същите тези автомобили са пътували с г-н Петьо Петров и това се е случвало, след като през април 2020 година Антикорупционният фонд публикува своите четири епизода. Има и едно пътуване, в което през 2021 г., повече от 1 година след като Антикорупционният фонд разкри случая "Осемте джуджета", г-жа Русинова е пресякла границата на България със Северна Македония при Златарево в една и съща кола с г-н Петьо Петров", каза служебният вътрешен министър.
Неотдавна Русинова обяви - беше посочена от европрокурора Теодора Георгиева като човека, завел я на среща с Еврото в ресторанта "Осемте джуджета".
Русинова и до днес не е коментирала това. Миналата седмица стана ясно, че градската прокуратура е иззела от ГДБОП преписката по сигнала на Георгиева, което означава че Русинова ще извършва проверката срещу себе си.
"Тези автомобили са ползвани както от Петьо Петров, така и от г-жа Русинова. Като те са пътували с 4-5 лица", добави Дечев.
Мълчанието на прокурор Русинова е оглушително и нетърпимо - както за данъкоплатците, които ѝ плащат всеки месец по 5000 евро заплата, така и за българските институции, заяви още служебният вътрешен министър.
"Нетърпимо е такова мишкуване и тихо хрупане на сиренце от мандрата на Петьо Еврото", каза още той.
Снимка: БГНЕС
РИОСВ следи въздуха след пожара край Стара Загора СНИМКИ
Синди Крауфорд сподели за здравословен проблем, който тайно я мъчи от 10 години
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Разкрити са тайните дневници на бащата на Стивън Хокинг
Испания и ЕС представиха нов квантов суперкомпютър на стойност 10 млн. евро
Поколението Z и AI: Кои професии са защитени от изчезване
Каква ще бъде слънчевата активност през уикенда (30-31 май)
Шишков: Започва пълна проверка на документацията във Варна от 2023 г. досега
Работят по две версии за смъртта на 14-годишно дете в Благоевград
Архитект: Изграждането на селището в Баба Алино е невъзможно без национален "чадър"
Почетоха с цветя и подаръци Нешка Робева във Варна за 80-ия й юбилей
Седмичен хороскоп 1 юни - 7 юни 2026
С малко помощ от САЩ все повече кораби преминават през Ормузкия проток
Китай предупреди ЕС да не въвежда нови търговски ограничения
Гърция или Турция – коя от двете предлага по-изгодна почивка това лято?
преди 1 месец