Акцията на КАТ в цифри: Хиляди проверени, стотици санкционирани

Съставени са 4594 фиша и 761 акта

04.09.2025 • 18:23 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Извършен е контрол на 17 359 водачи и пътници.
Извършен е контрол на 17 359 водачи и пътници.

13 993 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 17 359 водачи и пътници. Съставени са 4594 фиша и 761 акта за установени административни нарушения.

Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.

В рамките на изминалия ден са установени общо 15 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол - 7 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а други 8 -  с над 1,2 на 1000, един е отказал тестване.

Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечен да шофират 14, седем отказали тестване.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички