Шестима от задържаните за източване на гориво в Карнобат остават в ареста

Обвинени са в кражба на 7 тона дизел на жп гарата

10.03.2025 • 18:58 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Бургаският окръжен съд остави в ареста шестима от служителите на Национална компания "Железопътна инфраструктура" (НКЖИ), арестувани заради неправомерното източване на близо 7 тона дизелово гориво на жп гарата в Карнобат. Двама от тях бяха освободени под домашен арест.

Мярката се гледа при закрити врата и журналисти не бяха допуснати в залата.

По време на акцията в Карнобат бяха задържани общо 22 лица. Девет са с повдигнати обвинения за кражба, извършена от длъжностни лица, използвали служебното си положение. Осем от тях обжалваха пред съда в Бургас, а решението на Районния съд в Карнобат е да останат зад решетките.

По време на разследването беше установено, че те са източвали дизел от цистерната с пожарникарски маркучи. За извършеното престъпление законът предвижда между една и 10 години затвор. Част от арестуваните служители на БДЖ продължават да твърдят, че по време на акцията са били на разходка в района на гарата.

"Той два дни е почивал. На третия ден отива на работа и го задържат на място", коментира адвокатът на единия от задържаните Петър Димитров.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички