Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност петима мъже, извършили хулигански действия пред административната сграда на Европейския парламент и Европейската комисия.
На 22.02.2025 г. около 14:00 ч. пред административната сграда на Европейския парламент и Европейската комисия в гр. София обвиняемите са извършили непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото.
Д.Щ. е привлечен към наказателна отговорност за това, че е блъскал по входната врата на централния вход на сградата, извадил e неустановен до момента предмет от джоба си и го хвърлил по входната врата, като при удара на предмета във вратата същият се възпламенил и започнал да гори. Той е блъскал полицай от Отдел "Специализирани полицейски сили" - СДВР с цел да стигне до сградата, вследствие на което униформената паднала на земята. Деянието е съпроводено със съпротива срещу орган на властта, изпълняващ задължения по опазване на обществения ред.
Обвиняемият С.Й., в присъствието на свидетели, с дървен прът, на който е прикрепено знамето на Република България нанесъл множество удари по стъкло на прозорец на сградата на Европейския парламент и Европейската комисия в гр. София и счупил прозорец на централния й вход.
С.К. е привлечен към наказателна отговорност за това, че е раздавал на неустановени лица и хвърлял по фасадата на сградата яйца, напълнени с червена боя, след това запалил факла и я хвърлил, докато гори по фасадата на сградата.
М.П. е обвинен за това, че е блъскал по входната врата на централния вход на административната сградата, раздавал е на неустановени лица яйца, напълнени с червена боя и ги е и хвърлял по фасадата на сградата.
Ц.Т., който е непълнолетен, но е разбирал свойството и значението на деянието и е можел да ръководи постъпките си, е привлечен към наказателна отговорност за това, че е преминал през изградения полицейски кордон и охраняваната зона и с помощта на метален чук с дървена дръжка е нанесъл удари по фасадата на административната сграда, вследствие на което счупил стъклото на прозорец на входната врата.
Деянията на петимата обвиняеми се отличават с изключителен цинизъм и дързост.
По случая се води досъдебно производство за престъпление, за което се предвижда наказание "лишаване от свобода".
С постановление на прокурор Д.Щ., С.Й., С.К., М.П. са задържани за срок до 72 часа, а Ц.Т. за срок до 48 часа.
Предстои да бъде внесено искане в Софийския районен съд за определяне на мярка "задържане под стража" спрямо петимата обвиняеми.
Кой е банкерът, който иска да ограничи населението на Швейцария до 10 милиона?
Салах изигра последния си мач с "Ливърпул"
Кои са доходоносните професии и тези на бъдещето?
Руското посолство у нас: Днес почитаме създателите на първата славянска азбука
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Учени: Възможно е извънземният живот да се изплъзва на нашите детектори
Пентагонът публикува видео с летящ „хуманоид“ над САЩ?
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Александър Везенков и Олимпиакос спечелиха баскетболната Евролига
Пет деца са припаднали по време на честването на 24 май в Русе
Четвърто място за Никола Цолов в Канада
Президентът Йотова: Изкуственият интелект няма да измести учителите
Хороскоп за 25 май 2026
Китай започна ключова космическа мисия в амбицията си да изпрати хора на Луната до 2030 г.
Новият филм от "Междузвездни войни" направи един от най-слабите дебюти в боксофиса
Тръмп: Не е нужно да бързаме със споразумение с Иран, американската блокада остава
Мадяр: Правителството на Орбан остави скелети в гардероба относно бюджета
преди 1 година