Пуснаха под парична гаранция на стойност 25 000 лв. кмета на Бойчиновци Светлин Сретениев. Градоначалникът бе задържан в ареста за 24 часа след спецакция на полицията вчера.
В периода 01.01.2018 г. - 31.03.2023 г. в Бойчиновци в качеството си на длъжностно лице Сретениев умишлено не положил достатъчно грижа за възложената му работа, съгласно Закона за местното самоуправление и местната администрация, по организацията за ръководене на общинското имущество и финанси.
Обвиняемият назначил на трудови договори в община Бойчиновци 11 лица, които да получават трудови възнаграждения от общинския бюджет, без реално да извършват трудова дейност. Вследствие на деянието са причинени значителни щети на община Бойчиновци в размер на 270 985,02 лева.
Вчера сутринта жандармерия и Главна дирекция "Национална полиция" извършиха претърсвания в сградата на община Бойчиновци и дома на Сретениев. По същото време той е трябвало да направи планов преглед при лекар, след като преди година прекара инфаркт.
Действията по разследването продължават под надзора на прокуратурата.
Снимка: БГНЕС