Кметът на плевенското село Пелишат е задържан по Закона за МВР за 24 часа. При проверка с полеви тест е установено, че той шофира след употреба на наркотично вещество.
Проверката е извършена във вчерашния ден в селото. Тестът показал наличие на амфетамин.
"Това, което прокуратурата към момента може да предостави като информация, която знаем, че действително вчера полицейските органи са спрели водач на моторно превозно средство, тестван е за употреба на наркотични вещества, съответно, полевият тест е показал положителна проба, но водачът е дал кръвна проба, урина. Тоест, с оглед на практиката ще се проведе разследване. Ще изчакаме резултатите от експертизата, която категорично ще кажат дали е налице употреба на наркотични вещества, или не. И тогава вече ще вземем всички мерки, така, както законът повелява", каза окръжният прокурор Владимир Николов, цитиран от БНР.
"Всички тези действия, които към момента се осъществяват, са в компетенциите на колегите от Министерството на вътрешните работи. Те са установили административното нарушение, предприели са съответните мерки. Предстои в понеделник ние да получим материалите в прокуратурата", поясни той.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев/ Bulgaria ON AIR
Бременната Ан Хатауей облече заобленото си коремче в яркочервено
7 признака на бърнаут
Хейли Бийбър издаде кой е цветът на лятото
10 признака, че тялото ни има нужда от повече почивка
Александровска стартира безплатен скрининг за хора с наднормено тегло и затлъстяване
Яйчниците остават активни и след менопаузата
Дифузен В-едроклетъчен лимфом – най-честият агресивен лимфом
Жена прекара почти 3 седмици в кома: Какво видя и как се промени животът ѝ
Китай изстреля нов океанографски сателит
5 от най-добрите филми за извънземни, които ще ви накарат да повярвате в съществуването им
Разгадаха мистерията на движещите се камъни в Долината на смъртта
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Черно море обяви официално още едно ново попълнение
Демерджиев за Баба Алино: Образувани са девет наказателни производства
Черно море играе утре последната си контрола от лагера в Трявна
САЩ прокарват идея за НАТО на две скорости
Оля Пенева: България подготвя пътна карта за устойчивостта на бизнеса
Бензинът в някои региони на Русия вече официално е по-скъп, отколкото в САЩ
SOFIX отчете 0,12% спад до 1255,98 пункта