Под ръководството на Районната прокуратура в Кюстендил, Териториално отделение – Дупница, се водят действия по разследване по досъдебно производство за извършено престъпление, съобщиха от Апелативната прокуратура в София.
Около 23:00 ч. на 06.08.2024 г. пред читалище в село Слатино, община Бобошево, област Кюстендил, бил нападнат 16-годишният В.Л., като му били нанесени удари в областта на главата и тялото. На пострадалия е причинена средна телесна повреда, изразяваща се във фрактура на ръка, комоцио и състояние, временно опасно за живота.
В хода на разследването са събрани достатъчно доказателства за виновността на 30-годишния В.П. от Дупница. От направена справка е видно, че той е осъждан. Деянието е извършено по хулигански подбуди, като пострадалият по никакъв начин не е предизвикал нападателя.
С постановление на прокурор от Районната прокуратура в Кюстендил извършителят на престъплението е привлечен в качеството на обвиняем и е задържан. Предстои да бъде внесено в съда искане за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо него. За причиняване на средна телесна повреда по хулигански подбуди законът предвижда наказание "лишаване от свобода" за срок от 2 до 10 години.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Ескалация в Егейско море: Гърция отчете нарушения от турски самолети
Ким Чен Ун обяви мащабно превъоръжаване: Северна Корея ще строи по два бойни кораба годишно
Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкрива, че е гей
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Без ток във Варна на 24 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (24 юни)
Виц на деня - 24 юни
Извънредно! Откриха три трупа в общежитие в Угърчин
Времето във Варна на 24 юни 2026
Петролът поевтинява още, все повече танкери преминават през Ормузкия проток*
Икономиката на дълголетието вече променя бизнеса: УниКредит открои четирите технологии на бъдещето
Киев натиска за преговори, Кремъл признава, че няма резерви за кризата с горивата
Икономист: Великобритания повтори грешките на ЕС след Brexit